Românii care aveau planificate zboruri operate de Ryanair în perioada cu restricții de călătorie își vor primi banii înapoi cel târziu la sfârșitul acestei luni. Așa reiese dintr-un comunicat al companiei aeriene, potrivit căreia 90% dintre cererile de returnare a fondurilor pentru cursele anulate ar trebui să fie onorate până pe 31 iulie.
În acest moment, ar trebui ca banii achitați pentru cursele programate în martie, și anulate din cauza coronavirusului, să fi fost restituiți. Pentru jumătate dintre zborurile din aprilie, reprezentanții Ryanair susțin că returnările au fost deja operate până la sfârșitul lunii iunie, iar până la mijlocul acestei luni ar trebui să fie înapoiați banii și celorlalți clienți.
Cât privește cursele programate în lunile mai și iunie, pentru acestea ar urma să fie returnați banii până la sfârșitul lunii în curs.
Continuăm să onorăm cererile de restituire a fondurilor cât de repede putem și îi rugăm pe clienții care nu au depus până acum o solicitare în acest sens să apeleze la serviciul nostru de Relații cu Clienții, a declarat CEO-ul Ryanair, Eddie Wilson.
Subiectele tale preferate sunt și la Știrile Digi FM. Ca să știi!
Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!
Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!