Acum la Digi FM Lucian Mindruta LIVE - ON AIR

Video Șofer de autobuz din Iași, lovit cu pumnul de un călător recalcitrant care bea și țipa în mijlocul de transport în comun și agresase un bătrân

sofer de autobuz lovit cu pumnul de un pasager
Un șofer de autobuz din Iași a fost lovit cu pumnul de un pasager. / Foto: captură video

Şoferul unui autobuz din Iaşi a fost atacat cu pumnul de un călător recalcitrant. Înainte de incident, bărbatul agresa un bătrân şi bea în mijlocul de transport.

”Şofer de autobuz atacat brutal în timpul serviciului. Camerele de supraveghere au surprins momentul în care şoferul de autobuz a fost lovit de un călător agresiv”, au transmis oficialii companiei de transport public din Iaşi.

Potrivit acestora, incidentul a avut loc vineri, în zona Tg. Cucu, unde un călător agresiv a fost surprins de camerele de supraveghere în timp ce lovea violent cu pumnul şoferul unui autobuz.

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Înainte de atac, individul a avut un comportament recalcitrant, hărţuind şi agresând alţi călători.

"În staţia Târgu Cucu, traseu 41, direcţia Ciurea, în timp ce eram oprit pentru urcare/coborâre, am observat o persoană care agresa şi hărţuia un călător în vârstă, trăgându-l de mână. Înainte de asta, un pasager mi-a semnalat că există un individ cu un comportament neadecvat – bea şi ţipa în autobuz. Când am ajuns în staţie, am constatat că exact acel individ agresa persoana în vârstă. Am intervenit şi i-am cerut să coboare. Şi alţi călători au văzut scena şi au insistat să părăsească autobuzul. A coborât, dar înainte să apuc să închid uşile, a urcat din nou. Am mers la el să-l dau jos, dar de data aceasta a sărit direct la bătaie – m-a lovit cu pumnul şi a fugit. Incidentul a avut loc la uşa numărul 2, în interiorul autobuzului. Camerele de filmat funcţionează şi sper că vor ajuta la clarificarea situaţiei", a declarat şoferul agresat.

Compania de transport a transmis că ”acest incident grav scoate în evidenţă riscurile uriaşe la care sunt expuşi şoferii de transport public în fiecare zi”.

”Pe lângă responsabilitatea de a transporta pasagerii în siguranţă, ei trebuie să facă faţă şi unor situaţii tensionate: călători violenţi, ameninţări, lipsă de respect şi chiar agresiuni fizice. Siguranţa lor este pusă în pericol constant, iar acest lucru nu mai poate fi ignorat! Fiecare zi la locul de muncă devine un test de rezistenţă fizică şi psihică pentru aceşti oameni care îşi fac datoria. Cel mai trist este că nimeni nu a intervenit. Doar şoferul a avut curajul să ia atitudine şi, din păcate, el a fost cel care a avut de suferit”, a mai transmis compania de transport public, citată de News.ro.

Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!

Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!

Recomandări DigiFM
Dante
Petrecerea lui DanT – DJ Mix Primăvara 2025
Dylan Paul, alături de mama sa, Nadia Comăneci și tatăl său Bart Conner/ Foto: Facebook
Unde s-a angajat fiul Nadiei Comăneci. Dylan și-a ales un drum...
printesa urbana 2025-2
Prințesa Urbană, la Digi FM: despre viața în Olanda, educația cu...
florin negrutiu 7701
Florin Negruțiu, după dezbaterea istorică de la Cotroceni: „Puterea...
Pe aceeași temă
Spitalul „Sfântul Spiridon” din Iași
Medicii din Iași încearcă să găsească răspunsuri după ce doi tineri rezidenţi au murit la...
Snow,On,Frozen,Train,Car,In,Heavy,Winter
Circulaţia feroviară, afectată de ninsori şi vântul puternic în unele zone din țară. Mai mulţi...
Andrew Tate/ Profimedia
Fosta iubită a lui Andrew Tate îl acuză de abuz și violență: „Îți voi distruge viața”
politist-1ecuson-politia-romana
Un bărbat de 59 de ani, acuzat că a lovit o gravidă pentru că mânca pe o bancă din fața unui...
Te-ar putea interesa și
Tram,In,Traffic,On,The,Streets,Of,Bucharest,,Romania,,2022
Controlor STB, bătut fără motiv de un necunoscut pe linia 10 de tramvai, din Capitală. Victima...
Mită în euro pentru dosar pentru handicap, dizabilități, indemnizație
Banii de buzunar ai copiilor cu dizabilităţi dintr-un centru din judeţul Iaşi, folosiţi pentru...
ambulanta
Elev de 16 ani, agresat de un coleg, la un liceu din Slatina. Incidentul a avut loc într-o...
alcoolic
Alcoolemie record la Iași, de 969 mg/dl. Un bărbat de 40 de ani a ajuns la spital în comă...
Partenerii noștri
Digi24 Alegeri prezidențiale 2025. Ambasada SUA la București îl citează pe JD Vance înaintea scrutinului din 4 mai
Alegeri prezidențiale 2025. Ambasada SUA la București îl citează pe JD...
DigiSport Timișoara renaște! Cum se va numi echipa orașului care va avea un stadion de peste 135.000.000 €
Timișoara renaște! Cum se va numi echipa orașului care va avea un stadion...
PeRoz Iubitele gemene ale lui Hugh Hefner, despre viața în conacul milionarului și partea întunecată a faimei: “Ne-a zdrobit identitatea”
Iubitele gemene ale lui Hugh Hefner, despre viața în conacul milionarului...
Film Now Copiii lui Michelle Pfeiffer, exemplu de discreție și educație aleasă. Actrița a adoptat o fată cu 2 luni înainte de a-și întâlni soțul
Copiii lui Michelle Pfeiffer, exemplu de discreție și educație aleasă...
Digi World De ce uităm unde am pus cheile sau ochelarii? Știința neatenției e ușor de explicat
De ce uităm unde am pus cheile sau ochelarii? Știința neatenției e ușor de...
Stirile Kanal D Un fenomen meteo rar ar putea fi vinovat de blackout-ul uriaș din Peninsula Iberică
Un fenomen meteo rar ar putea fi vinovat de blackout-ul uriaș din...
ProFM Elizabeth Hurley și Billy Ray Cyrus, tot mai îndrăgostiți. Apropiații spun că nunta ar putea fi următorul pas
Elizabeth Hurley și Billy Ray Cyrus, tot mai îndrăgostiți. Apropiații spun...
Digi Life De ce mâncarea are gust diferit când suntem răciți. Ce simte, de fapt, limba
De ce mâncarea are gust diferit când suntem răciți. Ce simte, de fapt...
Ultimele știri din matinal
minelli la matinal
Minelli între turnee în America și viața de mamă: Copiii îmi dau note la piesele noi
savu crioveanu oana
Sănătatea somnului și trendurile bizare explicate de dr. Marius Sava
mihai sturzu tabara aviatie
Mihai Sturzu despre Victor Ponta: „Mereu a fost fair-play cu mine”
nicole puya
Nicole Cherry și Puya, în matinalul Digi FM: „E vina mea” nu e doar o piesă, e un semnal de...
Ultimele știri
Bucharest,,Romania,-,10.07.2022:112,Emergency,Number,On,A,Fire,Fighter
Explozie la Laboratorul artileristic al Armatei, pe şoseaua de centură a Bucureştiului. O...
Eugen Mîrtz
Un instructor de yoga, fost elev al lui Gregorian Bivolaru, trimis în judecată pentru trafic...
cetatea poienari
Cetatea Poienari, închisă din cauza urșilor, la două săptămâni de la redeschiderea ei, după...
Lora și Ionut Ghenu/ Foto: Facebook
Lora, sinceră despre relația cu Ionuț Ghenu: „Nu-mi doresc să fie lângă mine așa”